Odświeżacze samochodowe. Jak łączyć zapachy?

Zapach, który unosi się we wnętrzu pojazdu będzie wpływał na nasze samopoczucie oraz komfort podróżowania, a także na bezpieczeństwo. Staramy się podpowiedzieć jak łączyć ze sobą odświeżacze zapachowe, by uzyskiwać odpowiednio oryginalną i aromatyczną kompozycję.

Odświeżacz powietrza – zastosowanie

Według specjalistów, którzy będą się zajmować perfumami w samochodzie pojawienie się jakiegoś zapachu może mieć istotny wpływ na kierowcę oraz pasażera. Niektóre aromaty wpływają na nas kojąco, mogą poprawić humor inne zaś mogą spowodować podrażnienie i nawet usypiać. (https://sklep.motogo.pl/zapachy-c3)

Podstawowa funkcja aromatów samochodowych to neutralizowanie brzydkich zapachów oraz odświeżanie powietrza. To szczególnie ważne w przypadku palaczy oraz właścicieli, którzy mają czworonogi. Warto zwracać uwagę na to, że jeśli mamy samochód, który będzie ładnie pachnący to rzeczywiście będziemy się tam czuli komfortowo będzie nam przyjemnie.

Zapach samochodowy - jaki wybrać?

Wybór konkretnego zapachu to indywidualna sprawa, która zależy od tego jakie aromaty są dla nas atrakcyjne. Warto brać pod uwagę to, że niektóre z nich mogą mieć specyficzne działanie, odpowiednio dobrane poprawić mogą koncentrację i przyspieszą nasz czas reakcji a zmniejsza nasze nerwy. Mamy jednak i takie zapachy, które będą dla nas drażniące. Są to między innymi ciężkie orientalne aromaty, również takie, które potęgują głód czy usypiają tak jak lawenda. Takich woni należy unikać w aucie, nawet jeśli należą do tych, które bardzo lubimy. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych perfum do samochodu i będzie można szukać spośród nich czegoś odpowiedniego. Jak się okazuje większość tych produktów szybko traci swój aromat i to będzie ich wielki minus.

Jak łączyć zapachy?

Zestawienie zapachów może wydawać się proste, ale nie będzie to takie łatwe do wykonania już w praktyce, Aromaty, które same są interesujące po ich połączeniu mogą stworzyć mieszankę, której już nie będzie można oceniać pozytywnie, dlatego należy na to w szczególności uważać. Warto wiedzieć, że aromaty dzielimy na cztery główne grupy orientalne, kwiatowe, orzeźwiające i drzewne. Trzeba pamiętać, że forma zapachu, intensywność, kompozycja to wszystko będzie zależeć od sprawnego połączenia różnych elementów, a nie zawsze będzie to zadanie, które można będzie łatwo wykonać.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria