Utrzymaj ładny zapach w aucie

Kiedy mówimy o myciu czy pielęgnacji samochodu, wiele osób ma na myśli jedynie zewnętrzną część pojazdu.

A co z wnętrzem?

Okazuje się, że o wnętrzu auta wielokrotnie zapominamy. A zaniedbanie (brak sprzątania po przewożeniu zwierząt, dym papierosowy czy zwykły bałagan) prowadzi do powstawania brzydkich zapachów w samochodzie. Brzydkie zapachy to często efekt, albo źródło, bakterii gnilnych. (https://sklep.motogo.pl/zapachy-c3)

Jak się z tym uporać? Jak sprawić, by wnętrze naszego auta zawsze ładnie pachniało?

Choinki zapachowe dla poprawy nastroju. Nieprzyjemna woń w samochodzie jest często „zabijana” różnego rodzaju odświeżaczami powietrza. Zapachy do samochodu powinny raczej służyć jako sposób na poprawę nastroju a nie lek na brzydkie zapachy. Chcąc walczyć z brzydkimi zapachami, zamiast zwykłego zapachu, powinniśmy wybrać tzw. absorber. Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie „na zawsze”, a jednie na krótki czas. Regularnie sprzątaj wnętrze auta Zamiast zabijać brzydkie wonie odświeżaczami powietrza należy po prostu posprzątać. W samochodzie nietrudno o sierść psa czy kota, resztki jedzenia czy błoto. Jeśli dopuścimy do tego, że tego typu śmieci będą zalegały w aucie, pod wpływem wilgoci, w pojeździe może rozwinąć się pleśń, która jest rakotwórcza.

Jak zabrać się do kompleksowego sprzątania? Od czego zacząć?

Zapewne od pozbycia się wszystkiego co zbędne – papierów, śmieci itd. Kolejny krok to odkurzanie. Musimy robić to dokładnie, pamiętając o wszelkich zakamarkach – pod fotelami, dywanikami czy w bagażniku lub pod jego podłogą. Jeśli tapicerka lub dywaniki są źródłem nieprzyjemnego zapachu należy zastosować preparaty do walki z pleśnią. Podczas stosowania tych żrących środków należy pamiętać o założeniu rękawic ochronnych. Odkurzanie tapicerki to nie wszystko. Powinniśmy ją dodatkowo uprać przy pomocy specjalnych środków. Plastikowe elementy, kierownicę i klamki wystarczy umyć miękką ściereczką lub gąbką. Kolejną rzeczą jest pozostawienie auta do wyschnięcia.

Serwisuj klimatyzację

Brzydkich zapachów w aucie nie da się uniknąć – pojawiają się nawet przy czystym wnętrzu. Źródłem niekomfortowych zapachów może być zaniedbana klimatyzacja. W jej zawilgoconych przewodach często rozwijają się grzyby, które mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też, powinniśmy pamiętać, by raz w roku odgrzybiać klimatyzację w specjalnym serwisie samochodowym. Najlepszą i najczęściej wykorzystywaną dziś metodą odgrzybiania jest ozonowanie – bardzo skuteczne a jednocześnie nieszkodliwe dla środowiska.

Pozbądź się zapachu nikotyny

Wielu kierowców nie może powstrzymać się od palenia papierosów podczas jazdy. Dym tytoniowy jest z kolei uciążliwy do usunięcia – zarówno pod względem zapachu jak i brudu na tapicerce.

Odświeżacz powietrza

Chcąc usunąć zapach nikotyny można używać odświeżaczy antynikotynowych, które neutralizują nieprzyjemne zapachy. Skuteczne może okazać się również ozonowanie wnętrza, po którym powinniśmy się pozbyć odoru nikotyny. Czyste auto Czyste i zadbane auto nie śmierdzi. Trzeba pamiętać, że brzydkie zapachy nie biorą się znikąd – są efektem brudu i zaniedbania. Lepiej, dla własnego komfortu, raz na jakiś czas pamiętać również o pielęgnacji wnętrza samochodu.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria