Bentley Flying Spur (2007) - Obróbka zwiększająca połysk

Flying Spur - sama nazwa przywołuje obrazy najwyższego komfortu i luksusu, potwora silnika mruczącego, gdy bez wysiłku sunie po drodze. I Bentley Continental Flying Spur z pewnością spełnia to wyobrażenie, pod każdym względem.

Nie zapomniano o żadnym szczególe, żadne udoskonalenie nie zostało uznane za zbyt ekstremalne. Zwrócono uwagę na każdy czynnik wpływający na konstrukcję. Każdy panel jest wykonany z superformowanego aluminium - tj. uformowanego z jednego kawałka blachy aluminiowej, podgrzanego i uformowanego w odpowiedni kształt, zapewniający wytrzymałość blachy na całej powierzchni. Skórzane wnętrze jest ręcznie szyte, a każda warstwa drewnianego forniru jest lakierowana i ręcznie polerowana. Sześciolitrowy silnik W12 z podwójnym turbo rozpędza Flying Spur od 0 do 60 mph w zaledwie 4,3 sekundy, podczas gdy pasażerowie siedzą wygodnie i są otuleni czystym luksusem dźwiękoszczelnej kabiny.

Bentley'e są częściej wykończone w kolorze czarnym, srebrnym lub sporadycznie w kolorze Barnato Green, ale ten Bentley Flying Spur został zaprezentowany w kolorze Silverlake Blue, częściej spotykanym w mniejszych modelach GT. Przywieziony do Ultimate Detailing Studio w celu poddania go zabiegom wzmacniającym połysk, błyszczący metaliczny lakier był ogólnie w dobrym stanie.

Podczas przygotowywania samochodu należy jak najdłużej unikać kontaktu z lakierem, aby zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia podczas usuwania wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni. Początkowo Flying Spur został potraktowany Valet Pro Dragon's Breath w celu zneutralizowania i usunięcia wszelkich zanieczyszczeń żelaznych na karoserii i kołach pojazdu. Następnie koła zostały wyczyszczone przy użyciu Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner, a karoseria spryskana Valet Pro Citrus Tar & Glue Remover. Na koniec cały samochód został odtłuszczony przy użyciu Bilt-Hamber Surfex-HD przed myciem wstępnym przy użyciu Ultimate Snow Foam. Do mycia głównego nasz Detailer użył Gtechniq G-Wash i metody dwóch wiader, a następnie dokładnie spłukał samochód czystą wodą z filtra dejonizującego Aqua Gleam.

bentley

Bentley został wysuszony przy użyciu ręczników Gtechniq MF2 Zero Scratch Drying Towels, a następnie lakier został sprawdzony przy użyciu lampy 3M Sun Gun Colour Check Lamp i miernika głębokości lakieru Defelsko PosiTest.

Ponieważ lakier był w dość dobrym stanie, zdecydowałem się na SCHOLL Concepts S17 i 3M Yellow Polishing Pad do użycia z moją polerką rotacyjną Flex. Dało to właściwą kombinację cięcia i polerowania wymaganą dla stanu lakieru. - Master Detailer, UDS

Po dopracowaniu lakier i koła zostały oczyszczone przy użyciu Gtechniq Panel Wipe, aby przygotować je do nałożenia warstwy 22PLE VX1 Pro Signature Glass Coat - wysoce odpornego na zarysowania uszczelniacza na bazie dwutlenku krzemu, który tworzy twardą barierę przed zanieczyszczeniami przemysłowymi i środowiskowymi, chroniąc lakier i zapewniając warstwę hydrofobową i odpychającą brud. Dzięki temu pojazd jest łatwiejszy do umycia, ponieważ brud nie przywiera do niego, a mycie jest bezpieczniejsze, ponieważ nie powoduje powstawania wirów podczas tego procesu.

Podczas gdy powłoka na szkle utwardzała się, skórzane wnętrze zostało wyczyszczone przy użyciu Swissvax Leather Cleaner i odżywione przy użyciu Swissvax Leather Milk z witaminą E. Na koniec skóra została zabezpieczona przy użyciu Swissvax Elephant Hide, uszczelniacza, który pomaga zapobiegać przebarwieniom spowodowanym przenoszeniem barwnika i przypadkowymi rozlaniami.

Felgi zostały również oczyszczone za pomocą Panel Wipe, a następnie zabezpieczone przy użyciu 22PLE VM1 Rim & Metal Coat. Ten uszczelniacz utwardzając się tworzy barierę o twardości 9 w skali Moh'a (kreda ma twardość 2, a diamenty 10!), a będąc wysoce odpornym na temperaturę VM1 pomaga powstrzymać przywieranie cząsteczek pyłu hamulcowego, a także odpiera brud drogowy i ogólne zanieczyszczenia.

Dowiedz się więcej na http://dnd.com.pl/.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria