Samochód jak nowy

Czysty, zadbany samochód zaskakuje wyglądem i estetyką, nierzadko można usłyszeć, że wygląda jak nowy.

Utrzymanie auta w czystości oraz jego regularna pielęgnacja to obowiązek właściciela, dla jednych czynność ta jest przyjemnością, dla innych obowiązkiem – wiadomo jednak, że pielęgnacja samochodu to zadanie, którego nijak ominąć nie można.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu i zastanawiasz się, jak prawidłowo pielęgnować samochód, koniecznie przeczytaj ten tekst – dowiesz się z niego, czego unikać, by nie popełniać błędów podczas pielęgnacji auta.

Domowe środki czystości

Na pierwszy rzut oka pielęgnacja samochodu wydaje się zadaniem bardzo prostym, nie wymagającym szczególnych umiejętności. Faktem jest, że czyścić samochód potrafi każdy, nie każdy jednak wie, że do wykonania tego zabiegu niezbędne są odpowiednie środki czyszczące, czyli kosmetyki samochodowe. Stosowanie domowych detergentów to częsty błąd, który może okazać się dotkliwy w skutkach.

Wiele osób wciąż używa do czyszczenia samochodu płynu do mycia naczyń. Jest to podstawowy błąd – po wykonaniu zabiegu karoseria może mieć matowy odcień.

Częstym błędem jest także stosowanie do czyszczenia tapicerki skórzanej oraz kierownicy kremu do rąk z gliceryną. Niestety, skóra samochodowa różni się od skóry rąk, czego efektem mogą być odbarwienia oraz szybsze ścieranie się się skóry.

Środki do pielęgnacji samochodu

Płyn do mycia kominka lub grilla doskonale usuwa nalot z aluminiowych felg, a wraz z nalotem warstwę ochronną lakieru.

Gąbka

Niewskazane jest także pielęgnowanie samochodu za pomocą gąbki – nawet w bardzo miękkiej gąbce mogą znajdować się trudne do wypłukania drobinki piasku, które rysują czyszczoną powierzchnię. W tej sytuacji lepiej użyć ręcznik z mikrofibry, pamiętając o tym, by podczas pielęgnacji przygotować wiadro z wodą i szamponem samochodowym oraz drugie wiadro z czystą wodą, do płukania ręcznika z mikrofibry.

Myjka ciśnieniowa

Popularnym narzędziem jest myjka ciśnieniowa, należy jednak pamiętać, że wymaga ona odpowiednich umiejętności – myjkę należy trzymać w odległości 10-15 cm od czyszczonej powierzchni. Szczególną uwagę należy zachować podczas czyszczenia kół, gdyż podczas tego działania można uszkodzić czujnik ABS. Ostrożnie należy także czyścić emblematy.

Karoseria

Nie jest wskazane czyszczenie karoserii na sucho, kurz i brud mogą zawierać drobinki piasku, które uszkodzą karoserię.

Nie należy także nakładać kosmetyków samochodowych na rozgrzaną karoserię, może to spowodować odbarwienia i trudne do usunięcia plamy. Przebarwienia i plamy mogą także stanowić efekt działania ptasich odchodów, które najlepiej usuwać od razu po pojawieniu się.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria