Kiedy warto zdecydować się na polerowanie lakieru?

Porysowany i nieco zmatowiały lakier to znak, że będzie trzeba o wygląd swojego auta w końcu zadbać. Prostym sposobem na poprawę wyglądu będzie polerowanie.

Delikatny lakier samochodowy

O tym, że powłoka lakiernicza jest stosunkowo delikatna wie praktycznie każdy kierowca. Do uszkodzenia wydarzy delikatne uderzenie kamieniem. Często lakier będzie się niszczył również ze względu na złą konserwację. Jeśli chcemy czyścić nadwozie będzie trzeba na początek je spłukać a potem wykonywać mycie wstępne bezdotykowe z użyciem piany aktywnej. Jeśli drobne kamienie albo inne elementy dostaną się pomiędzy lakier a gąbkę będzie pewne zarysowanie samochodu. Zamiast gąbki lepszą opcją będzie rękawica z mikrofibry albo też wełny. Dzięki temu brud nie będzie się osadzał. Dodatkowo trzeba będzie również pamiętać, że nie można szorować zabrudzeń uciążliwych.

Kiedy wykonywać polerowanie?

Lakier składać się będzie z trzech warstw. Pierwsza z nich to podkład, który kładzie się na karoserię, jego zadaniem będzie ochrona przeciwkorozyjna i zwiększenie przyczepności. Za nadanie koloru odpowiadać będzie lakier bazowy, na nim jest jeszcze lakier bezbarwny, który będzie miał formę ochronną. Uszkodzenia głębokie mogą sięgnąć od podkładu a niekiedy nawet do blachy karoserii. w takim momencie polerowanie nic nie da i będzie trzeba już zastosować lakier zaprawkowy.

Polerowanie lakieru samochodowego

Jeśli rysy będą lekko widoczne, głównie w promieniach słońca to znaczy, że uszkodzona jest tylko warstwa lakieru bezbarwnego, wtedy można oczekiwać, że polerowanie będzie dawać nam dobry efekt. Polerowanie to po prostu starcie wierzchniej części lakieru i tak usunie się zarysowania.

Polerowanie ręczne czy maszynowe?

Polerowanie będzie można wykonywać ręcznie albo też maszynowo. Niezależnie od tego jaki sposób będziemy wybierać konieczna będzie pasta polerska. One różnią się między sobą siłą ścierania. Do ręcznego polerowania dobrze będą się sprawdzać agresywne pasty, ponieważ siłą nacisku rak i tak nie uszkodzimy lakieru. Przyda się również odpowiedni pad, aplikator pasty, którym można wykonywać polerowanie. Do głębszych rys konieczna będzie także maszynka polerska, która lepiej ten proces wykona niż nasza ręka. Jeśli nie mamy doświadczenia w polerowaniu powinno się zaczynać od pasty delikatnej, która jest bezpieczna i nie będzie się trzeba obawiać, żę doprowadzimy do zniszczenia lakieru. Polerowanie dla początkujących majsterkowiczów będzie na pewno fajnym doświadczeniem. I będzie można przy tym miło spędzić trochę czasu, wykonując taką pracę.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria