Renowacja samochodu - jak zrobić to samemu?

Każdy kierowca wie, że wiele usterek można naprawić bez wizyty u mechanika. Pytanie jakie narzędzia oraz akcesoria mogą ułatwić nam to zadanie. Możemy usunąć ryski na lakierze, poprawić wygląd matowych reflektorów i to wszystko bez wydawania pieniędzy.

Reflektory samochodowe i ich renowacja

Reflektory to elementy naszego samochodu, które możemy bezproblemowo odrestaurować samodzielnie. To bardzo ważne, aby były w jak najlepszym stanie - wpływa to nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na widoczność podczas jazdy, a więc bezpieczeństwo.

Oczywiście regularnie oczyszczamy reflektory z kurzu, czy innych zanieczyszczeń. Jednak oprawy mogą z czasem matowieć lub nieco żółknąć - warto regularnie sprawdzać, czy nasze lampy są w dobrym stanie.

Jeśli zauważymy, że pora na zastosowanie radykalniejszych rozwiązań niż po prostu wyczyszczenie, sięgnijmy po zestaw do renowacji reflektorów. Znajdują się w nim przydatne narzędzia: środki odtłuszczające powierzchnię, odpowiedni papier ścierny, polerki oraz środki ochronne.

Renowacja reflektorów nie jest ani trudna, ani skomplikowana. Najpierw konieczne będzie zabezpieczenie karoserii wokół. Można to zrobić na przykład taśmą - w ten sposób ochronimy lakier. Usuwamy zabrudzenia i używamy środka do odtłuszczania. Papierem ściernym możemy skutecznie zlikwidować drobne zarysowania. Kolejnym etapem jest polerowanie i wygładzanie. Finalnie nakładamy środek, który zabezpieczy reflektor i nabłyszczy.

Naprawa szyby samochodowej

Szyba samochodowa

Drobne ubytki szyby również można naprawić samodzielnie. W specjalnym zestawie znajduje się klej, aplikator oraz folia. Używając specjalnych przyssawek umieszczamy aplikator z klejem w miejscu, w którym znajduje się pęknięcie. Nanosimy dokładnie tyle, aby zapełnić to uszkodzenie. Folia pomoże nam w tym zadaniu, dzięki niem wygładzimy i usuniemy nadmiar kleju. Utwardzanie jest możliwe dzięki działaniu promieni UV - najlepiej zastosować specjalną lampę.

Ryski, drobne pęknięcia

Uszkodzenia na tworzywie sztucznym możemy naprawić używając klejów. Trzeba dobrać je do konkretnego materiału. Natomiast jeśli chcemy zamaskować zarysowania na karoserii, użyjmy specjalnego pisaka lub lakieru.

Odpowiednia pielęgnacja

Jeśli chcemy cieszyć się pięknym wyglądem naszego pojazdu jak najdłużej, musimy odpowiednio o niego dbać. Bardzo skutecznym sposobem jest stosowanie glinki do lakieru, która usuwa trudniejsze zabrudzenia. Warto używać preparatów przeciwgrzybiczych do klimatyzacji.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria