Jak uprać wnętrze auta i usunąć z niego zapachy?

Posiadając stary samochód nie jesteśmy skazani na brzydki zapach w środku. Nie trzeba jednak perfumować auta, by mieć ładny zapach, lepsze będzie jego dokładne czyszczenie. Warto jednak wiedzieć skąd ten brzydki zapach będzie się brał. Najczęściej odpowiadają za niego roztocza. Gromadzą się one w tapicerce, układzie wentylacyjnym na filtrze kabinowym, który zostanie w ten sposób zatkany.

Filtr kabinowy

Kurz i resztki organicznej będzie się wozić na tych kanałach miesiącami. W ten sposób auto będzie miało bardzo szybko brzydki zapach. Jeśli mamy ograniczony przepływ powietrza nie powinniśmy się dziwić, że ten zapach się pojawia. Dobra opcja w tej sytuacji to na początek oczywiście zmiana filtru. Od razu można liczyć na to, że zapach się poprawi. Gorzej jednak będzie, gdy auto jest wilgotne, albo zostało zniszczone poprzez powódź. W tej sytuacji woda będzie doprowadzać do takiej sytuacji, w której już trudno będzie odbudować i oczyścić samochód. Niestety zapach będzie praktycznie nie do pokonania. Na szczęście dość szybko będzie można zobaczyć jak wygląda takie auto. W komisach pojawiają się bowiem takie samochody, które mają otwarte szyby i sznury choinek zapachowych. Dla klienta będzie to już znak, że dzieje się coś niekorzystnego i takie auto rzeczywiście jest podejrzane.

Jak wyczyścić tapicerkę

Pranie tapicerki

Przygotowanie wnętrza przed czyszczeniem

Jeśli chcemy samochód prac trzeba będzie zacząć od jego dokładnego odkurzania. Inaczej płyn doprania będzie się mieszał z pyłem i tak powstanie błoto. Gdy dojdzie do zaschnięcia może się okazać, że pojawią się plamy, których usunięcie będzie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Dlatego wnętrze powinno być idealnie czyste i suche. Należy również mieć dobrą szczelinową ssawkę do odkurzacza, ponieważ w ten sposób uda się skutecznie oczyścić takie miejsca, które są trudno dostępne. Jeśli samochód ma składane kanapy, siedzenia można wyjąć albo złożyć to trzeba będzie to zrobić, ponieważ w ten sposób uda się łatwiej go dokładnie oczyścić. Możliwe, że znajdzie się także źródło brzydkiego zapachu, który może wynikać z resztek jedzenia, które tam się będą gromadzić.

Pranie wnętrza auta

Pranie wydaje się, że najlepiej będzie wykonać specjalnymi sprejami co zagwarantuje najlepszą skuteczność. Ewentualnie jak ktoś ma specjalny odkurzacz piorący będzie to opcja lepsza niż spreje czyszczące. W innym wypadku oczywiście warto będzie pozostać przy takich sprejach i będzie to dobra opcja. W ten sposób można rzeczywiście bardzo dokładnie oczyścić samochód, w którym usunie się brzydki zapach.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria