Time Warp Mazda RX-7 - Impreza wzmacniająca połysk

Mazda RX-7 to prawdziwa japońska ikona dwumiejscowego (a później 2+2) samochodu sportowego. Wielu entuzjastów motoryzacji zna trzecią generację RX-7 z filmu Szybcy i wściekli, ale jego dziedzictwo sięga dużo wcześniej - pierwsza generacja modelu pojawiła się na scenie w 1978 roku, a ostatnia (niestety) zjechała z linii produkcyjnej w 2002 roku.

Od momentu debiutu, RX-7 zawsze był wyposażony w niezwykły silnik rotacyjny Wankla, który jest zarówno lekki, jak i kompaktowy. W wersji trzeciej generacji na niektórych rynkach oferowano turbodoładowanie, dzięki czemu RX-7 z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylne koła stał się bardzo atrakcyjnym samochodem dla kierowców, który jest teraz jeszcze bardziej pożądany niż w czasach, gdy był produkowany.

Pewien klient przyjechał z dość wyjątkową Mazdą RX-7 trzeciej generacji, która została zbudowana w 1998/99 roku, a mimo to przejechała tylko 2000 mil pod kołami! Klient zabiera swoją cenną RX-7 tylko w suche dni i widać to po podwoziu, które jest tak czyste, jak w dniu, w którym opuściło fabrykę Mazdy.

Mając to na uwadze, a także fakt, że właściciel (słusznie) regularnie pielęgnuje swoją RX-7, zdecydował się na naszą kurację wzmacniającą połysk, aby przywrócić połysk i ochronę uderzającemu niebieskiemu lakierowi, kołom i wszelkim elementom wykończenia.

Do czyszczenia felg użyliśmy popularnego środka Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner, plus Bilt-Hamber Korrosol Fallout Remover, aby bezpiecznie, ale dokładnie, oczyścić felgi. Inne obszary, takie jak nadkola, wewnętrzny panel maski i żaluzje zostały potraktowane Bilt-Hamber Surfex HD, zanim przeszliśmy do naszej ulubionej części detali - pianowania śniegu. Do tego celu użyliśmy naszej własnej marki o nazwie Ultimate Snow Foam, po czym spłukaliśmy RX-7.

Kolejnym etapem było użycie Swissvax Car Bath, wysokiej jakości szamponu samochodowego o neutralnym pH, który działa delikatnie i skutecznie rozbijając wiązania pomiędzy brudem a powierzchnią lakieru. Równocześnie założyliśmy i zastosowaliśmy miękką rękawicę Meguiar's Lambswool Wash Mitt.

mazda

Kolejne płukanie Mazdy odbyło się przy użyciu naszych filtrów wody AQUA GLEAM De-ionising Water Filters, które - jak sama nazwa wskazuje - filtrują wodę w 100% skutecznie, usuwając z niej minerały, dzięki czemu nie ma szans na powstawanie smug i zacieków. Samochód został następnie osuszony super chłonną, miękką i dość dużą Microfibrą Dry Me Crazy Madness.

Do etapu glinkowania użyta została glinka Bilt-Hamber Auto Clay - Soft, która sprawnie i skutecznie usunęła wszelkie osady i zalegający brud, a także uwidoczniła rysy i swirle na lakierze - gotowa do etapów korekty.

Nadszedł czas, aby przywrócić lakier do stanu lepszego niż oryginalny i byliśmy naprawdę podekscytowani, aby zobaczyć wyniki na tej wyjątkowej Mazdzie RX-7. Używając polerki rotacyjnej FLEX PE14-2 150 z padem SCHOLL Concepts 5.75 Inch / 145mm Black SOFTouch Waffle Finishing Pad i SCHOLL Concepts S17+ High Performance Compound, który jest jednoetapowym, wielozadaniowym środkiem polerskim, wykorzystującym iPT (intelligent Powder Technology) - jest to proszek na bazie tlenku aluminium, który z łatwością usuwa nawet głębokie rysy, wykonaliśmy dwa przejścia polerką maszynową, zanim przeszliśmy do ostatniego etapu.

W celu ostatecznego wykończenia, zastosowaliśmy Swisvax Endurance™ - Professional PTFE Glaze. Jest to nowy i specjalny produkt, który został opracowany do użytku wyłącznie przez profesjonalnych detailerów. Polega on na dokładnym podgrzaniu każdego panelu do temperatury 30˚C, przed nałożeniem wosku carnauba i produktu na bazie PTFE. W rezultacie uzyskuje się efekt "teflonowej patelni", która z niezwykłą kompetencją odpycha wodę, insekty i brud, chroniąc lakier nawet przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i opadami.

Oczywiście, reszta RX-7 jest równie ważna jak karoseria, więc koła zostały zabezpieczone uszczelniaczem Gtechniq C5 Alloy Wheel Armour, szyby zestawem Gtechniq ClearVision Screen Kit, a wszystkie zewnętrzne gumowe elementy wykończeniowe i uszczelki zostały zabezpieczone Swissvax Seal Feed, który zapobiega kruchości i pękaniu gumy, czyniąc ją miękką i elastyczną, tak jak powinna być.

Na koniec, wszystkie elementy metalowe zostały oczyszczone i zabezpieczone przy użyciu znakomitego środka Swissvax Metal Polish.

Rezultaty naszej kuracji wzmacniającej połysk są widoczne na zdjęciach. Lakier jest pięknie odrestaurowany, a wszelkie zadrapania i ślady po zawirowaniach całkowicie usunięte. Jest to bogactwo, głębia i połysk, które wykraczają daleko poza nawet punkt sprzedaży w salonie, odzwierciedlając zarówno otoczenie, jak i nasz poziom detailingu.

 

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria