Odświeżacz powietrza – wybór
Gdy mówimy o odświeżaczach elektrycznych powinniśmy mieć na uwadze to, że nazwa ta kryje szeroką gamę odświeżaczy. Charakteryzuje je konieczność podłączenia rozwiązań tego typu do samochodowej zapalniczki. Zapach jest wówczas emitowany automatycznie, pozwala na to bowiem specjalny dyfuzor. Odświeżacze tego typu są wyposażone w wymienne wkłady, jeśli więc jeden z nich wyczerpie się, możemy kupić kolejny bez konieczności wymiany całego urządzenia. Co więcej, tylko od nas zależy to, z jakiego zapachu będziemy korzystać w danym momencie. Odświeżacze elektryczne zwykle są rozwiązaniami, które bazują na olejkach eterycznych, a tym samym są pozbawione chemii. (https://sklep.motogo.pl/zapachy-c3)
Przed zakupem warto jednak upewnić się, jaki jest ich skład chemiczny. Czas ich trwania waha się od 45 do 60 dni. Niestety, pewne ograniczenie stanowi ich dość wysoka cena, najlepsze z rozwiązań to bowiem wydatek sięgający nawet 80 złotych. Odświeżacze z regulacją intensywności są z kolei rozwiązaniem znakomicie sprawdzającym się w momencie, w którym pomocy szuka kierowca o wrażliwym nosie. Osoby takie często skarżą się na to, że zapach zbyt intensywny jest jednocześnie zapachem drażniącym. Aromat zwykle jest umieszczany w butelce, możemy przy tym przybierać zarówno formę żelu, jak i oleju.
Czas trwania odświeżacza jest uzależniony od tego, na ile intensywnie będzie on wykorzystywany, może jednak wynosić nawet 60 dni. Po zużyciu można ograniczyć się do wymiany wkładu, co sprawia, że rozwiązanie nie jest aż tak kosztowne. Jeszcze innym rozwiązaniem są tak zwane maskotki zapachowe. To najpopularniejsza forma poprawy zapachu w samochodzie, odświeżacze tego typu przypominają bowiem klasyczne ozdoby, a tym samym nie zdradzają natychmiast swojej funkcji. Producenci deklarują, że maskotka może pełnić swoje funkcje nawet przez 60 dni, intensywność zapachu nie jest jednak duża. Zapachy
California Scents
To rozwiązanie różniące się od opisywanych powyżej, mamy bowiem do czynienia z zamkniętymi w puszce perfumami. Działają one niczym klasyczny odświeżacz, kierowca aplikuje więc zapach pod siedzenie lub na wentylacje w zależności od tego, na jaki efekt końcowy liczy. Gama zapachowa jest duża, sam zapach uwalnia się zaś dzięki panującemu w pojeździe ciepłu.