ZAPACH DO SAMOCHODU - JAKI WYBRAĆ?

Zapach samochodowy

Zapach w samochodzie to taka rzecz, na jaką zwracamy szczególną uwagę. I dotyczyć będzie to nie tylko kierowców, ale także pasażerów. Zapach w dużej mierze wpływać będzie na komfort jazdy i przebywania w samochodzie. Czasem dzięki ładnemu aromatowi jesteśmy w stanie nawet przymknąć oko na to, że w aucie panuje nieporządek.

Zapach w aucie może źle wpływać na samopoczucie jak więc wybrać taki, który będzie się dobrze sprawdzał?

Kierowcy, uwaga na usypiające zapachy! Każdy człowiek w kwestii zapachów ma swoje preferencje. Istnieje jednak taka grupa aromatów, których wszyscy powinni unikać. Chodzi o ciężkie, orientalne czy też zbyt słodkie zapachy. Często są one nadmiernie intensywne i mogą denerwować, albo też okażą się nadmiernie relaksujące. Na pewno nie będą się one sprawdzać w przypadku tych osób, które często mają przed sobą wiele godzin drogi. Na podobnej zasadzie będzie działał rumianek – nawet nerwowe osoby, powinny go unikać, ponieważ to zapach, który powoduje mocne odprężenie, otępia zmysły i zmniejsza naszą koncentracje, dlatego może się nawet okazać niebezpieczny. (https://sklep.motogo.pl/zapachy-c3)

Uważamy na zapachy, które związane są z jedzeniem. One wywoływać będą uczucie głodu, które doprowadzić może do nadmiernej irytacji, z czasem nawet do agresji co będzie się przekładać na styl jazdy kierowcy.

Bezpieczne aromaty samochodowe

Powinniśmy stawiać na zapachy do samochodu, które kojarzą się nam z czystością oraz świeżością. Działają one zazwyczaj pobudzająco bez jednoczesnego irytowania swoją intensywnością. Mogą mieć działanie bardzo dobre zapachy cytrusowe i one mogą być dobrym wyborem.

Na rynku znajdziemy odświeżacze miętowe, cynamonowe, zapach bryzy morskiej, kawy, które będą się przyczyniać skutecznie do poprawy samopoczucia kierowcy, wzmagają one koncentrację, nie rozpraszają i sprawią, że nasza uwaga w całości będzie skupiona na drodze. W ostatnim czasie takim prawdziwym hitem będzie zapach nowego samochodu. Idealnie sprawdzi się u tych, którzy się przewrażliwieni, gdy chodzi o mocne zapachy. Może on sprzyjać poprawie nastroju.

Wybierając odświeżacz należy zwracać uwagę na to czy jego skład będzie naturalny. Chodzi o to, by były tam takie aromaty, które będą dla nas rzeczywiście bezpieczne, nie będzie sztucznych dodatków.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Zajmujemy się również organizacją wycieczek jednodniowych z Warszawy - zobacz więcej: Jasna Gora - One day tour from Warsaw

Kontakt

kontakt@disegno-studio.pl

Galeria